logo
Okul Bilgi Sistemi

ÇANAKKALE GEZİSİ

Adapazarı Özel Sakarya Boğaziçi Koleji olarak öğrencileri ile 30.04.2019 tarihinde, hem coğrafi hem de milli ve manevi anlamda büyük bir önem taşıyan Çanakkale iline gezi düzenledik.

Salı sabahı Sakarya Kent Meydanından yola çıkan öğrencilerimiz ile eğlenceli bir yolculuktan sonra Çanakkale’ye vardık. Çanakkale il merkezinde bulunan ve Çanakkale Savaşlarında önemli yeri olan Çimenlik Kalesi ile Nusret Mayın Gemisi gezildi. Ayrıca haritacıların piri olan Piri Reis’in haritalarının sergilendiği Denizcilik Müzesi gezildi. Daha sonra sahilde Truva filminde de kullanılan temsili Truva Atı görüldü.

Sonrasında otelde günün yorgunluğu atan öğrencilerimiz Çarşamba sabahı erken saatlerde gezinin eğlenceli kısmını geride bırakıp vatan uğruna canlarını feda eden atalarımızın yattığı şehitlikleri ziyaret etmeye başladılar. I. Dünya Savaşı’nın çetin savaşların yapıldığı tabyaları, cepheleri, siperleri gören öğrencilerimiz; tur rehberinin verdiği önemli bilgiler eşliğinde savaşın korkunç haline tanıklık ettiler. Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay ve Avni Bey Şehitliği, Conk Bayırı Anıtları, Seyit Onbaşı Anıtı, Alçıtepe köyü başta olmak üzere pek çok şehitliği, anıt mezarı ve savaşa şahitlik etmiş toprakları gezdikten sonra dönüş yoluna çıktılar.

Sakarya Boğaziçi Koleji olarak kültürümüzü, tarihi ve doğal güzelliklerimizi anlatmak ve yerinde incelemek için gezilerimiz artarak devam edecektir.

Yorumlara kapalı
Sizi arayalım!
Kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz herşey hakkında bizi bilgilendirin, biz sizi arayalım.
Bize Ulaşın
Etiketler
Konumumuz

Adres
Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
Adapazarı/SAKARYA

Saatler
Pazartesi—Cuma: 08.30–18:00
Cumartesi: 08.30–13.30

Twitter
Invalid or expired token.
İletişim Bilgileri
  • Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
  • Adapazarı/SAKARYA
  • +90 264 777 36 00-01-02
  • bilgi@sakaryabogazicikoleji.com