logo
Okul Bilgi Sistemi

Kitap Fuarı ve Akvaryum Gezisi

Kültürpark’ın doğal yeşil yapısı içinde pikniğe gider gibi fuara gelmek, bir anne ile buluşurcasına kitaplarla kucaklaşmak, çocuklar için sosyal bir devinim sağlamakta ve  kültürel gelişimi hızlandırmaktadır. Bu bakış açısı ile hareket eden Boğaziçi Ortaokulu öğrencilerinin ilk durağı 37. Uluslarası İstanbul Kitap Fuarı oldu. Fuarda öğrencilerimiz fuarı adımlarken, stantlardaki kitapları inceleyerek, onları elleyerek dolaştılar ve yazarları yakından gözlemlediler. Başta 1990 Altın Kitap Ödülü ve 1991 Çocuk Vakfı Çocuk Edebiyat Ödülü olmak üzere çok sayıda çocuk edebiyatı ödülü alan yazarımız GÜLTEN DAYIOĞLU’nun eserlerini alarak imzalatma fırsatı yakaladılar.

Kitap fuarları yalnız kitaplar sunmakla kalmayıp birer kültür dağıtmaktadırlar. Bunun bilinciyle hareket eden okulumuz öğrencilerimize sanatın farklı ve derin içeriklerini yaşatmayı, ortak sanatsal bakış açısı içerisinde farkındalık uyandırmayı amaç edinerek salon yedide bulunan ARTİST 2018 / 28. İstanbul Sanat Fuarı’nı gezme fırsatını yakalayarak Nurol Sanat Galerisi’ni ziyaret etti ve sanatçı Mehmet Emin Erdoğdu ile tanışarak eserlerinin derin anlamlarını üzerine konuşuldu. Öğrencilerimize  ‘Zeytin Ağaçlarından Kadınlar Yapmak’ adlı sergisinde yer alan çalışmalarından bahseden sanatçımız ile birer fotoğraf çekildikten sonra kitap fuarı gezimizi sonlandırdık.

Fuar gezimizin ardından İstanbul Bayrampaşa’da Forum İstanbul adlı alışveriş merkezi bünyesinde yer alan İstanbul’un ve Türkiye’nin en büyük akvaryumu olan İstanbul Sea Life Akvaryum’a gidildi.Öğrencilerimizle yemek yemenin ardından akvaryuma giriş yaparak  8 bin metrekarelik alanda, 80 metrelik cam sualtı gözlem tüneliyle dünyanın en büyük akvaryumu içindeki canlıları  hayranlıkla izleme fırsatı yakalamış oldular.Gezimizi, anı doya doya ve keyifli bir şekilde yaşayarak sonlandırdık.

Yorumlara kapalı
Sizi arayalım!
Kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz herşey hakkında bizi bilgilendirin, biz sizi arayalım.
Bize Ulaşın
Etiketler
Konumumuz

Adres
Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
Adapazarı/SAKARYA

Saatler
Pazartesi—Cuma: 08.30–18:00
Cumartesi: 08.30–13.30

Twitter
Invalid or expired token.
İletişim Bilgileri
  • Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
  • Adapazarı/SAKARYA
  • +90 264 777 36 00-01-02
  • bilgi@sakaryabogazicikoleji.com