logo
Okul Bilgi Sistemi

ÖZEL SAKARYA BOĞAZİÇİ KOLEJİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü SAYGI VE ÖZLEMLE ANDI.

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal vefatının 80. Yıldönümünde Özel Sakarya Boğaziçi Koleji’nde saygı ve özlemle anıldı.

Tören 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09.05’te çalan siren ile birlikte okul bahçesinde saygı duruşu ile başladı. Saygı duruşunun ardından öğrenciler Atatürk Büstü’ne getirdikleri çiçekleri bıraktılar.

Konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam eden anma töreninde Edebiyat Öğretmeni Abdulkerim Dal günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdikten sonra, Almila Duran, Mehmet Efe Çelik, Tuğba Tıkız’ın okuduğu Atatürk şiirleri dinleyenleri duygulandırdı.

10 Kasım Anma Töreni için Atatürk’ün özellikleri ve yaptığı icraatlarla ilgili,  öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan video gösterisi ilgiyle izlendi. Müzik öğretmeni eşliğinde hazırlanan 10 Kasım Oratoryosu ve İngilizce Oratoryo’nun ardından koronun seslendirdiği şarkı ile anma töreni devam etti.

“Zeybek dansı her toplumsal salonda, kadınla beraber oynanabilir ve oynanmalıdır.” diyen Atamız’ın, büyük keyifle izlediği Zeybek gösterisinin, öğrencilerimiz tarafından sahnelenmesi ile anma töreni son buldu.

Yorumlara kapalı
Sizi arayalım!
Kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz herşey hakkında bizi bilgilendirin, biz sizi arayalım.
Bize Ulaşın
Etiketler
Konumumuz

Adres
Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
Adapazarı/SAKARYA

Saatler
Pazartesi—Cuma: 08.30–18:00
Cumartesi: 08.30–13.30

Twitter
Invalid or expired token.
İletişim Bilgileri
  • Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
  • Adapazarı/SAKARYA
  • +90 264 777 36 00-01-02
  • bilgi@sakaryabogazicikoleji.com