logo
Okul Bilgi Sistemi

REHBERLİK İHTİYAÇ BELİRLEME ANKETİ RAPOR SONUÇLARIMIZ

ÖZEL SAKARYA BOĞAZİÇİ KOLEJİ

REHBERLİK İHTİYAÇ BELİRLEME ANKETİ RAPORU

 

11.09.2020 tarihinde online form üzerinden yapmış olduğumuz Rehberlik İhtiyaç Belirleme Anketi sonuçlarımız değerlendirilmiş olup aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır:

  • Boğaziçi Koleji Ortaokulu olarak öğrencilerimize yaptığımız anket sonucunda “Liselere Giriş Sınavı hakkında bilgi sahibi olmaya ihtiyacım var”
  • Boğaziçi Koleji Ortaokulu olarak velilerimize yaptığımız anket sonucunda “Stresle Baş Edebilme konusunda bilgi sahibi olmaya ihtiyacım var” ve “ Sınav Kaygısı ile başa çıkma yöntemlerini öğrenmeye ihtiyacım var”
  • Boğaziçi Koleji Ortaokulu olarak öğretmenlerimize yaptığımız anket sonucunda “Verimli Ders Çalışma yöntem ve tekniklerini öğrenmeye ihtiyacım var”
  • Boğaziçi Koleji Lisesi olarak yaptığımız anket sonuçlarında ise “Sınav Kaygısı”, “Sağlıklı Meslek Seçimi” ve “Meslek Tanıtımı” konularında yoğun bir talep olduğu çıkarımını yaptık.

Bu konuları özenle ele alarak her öğrencimizin gelişim düzeyine uygun çalışmaları hazırlamak amacıyla Okul İdaresi ve Rehberlik Servisi olarak sonuçları dikkatle inceledik. Okul rehberlik servisi yıllık çerçeve planı kapsamında Okul İdaresinden de destek alarak RİBA sonuçlarına paralel iki özel hedef belirledik.

Bu anketler sonucunda Boğaziçi Koleji Ailesi olarak yapacaklarımızı ve planladıklarımızı ekte sizlerle paylaşmak istiyoruz:

Lise öğrencilerimize yönelik olarak “Kariyer Günleri” kapsamında Zoom üzerinden “HER AY BİR YENİ MESLEK” projemizi başlatıyoruz. Öğrencilerimiz her ay bir meslek üyesinden canlı yayında meslekler hakkında bilgi alabilecek, soru sorabilecek ve mesleklerin çalışma olanakları, statü ve saygınlık durumlarını, sosyoekonomik olarak avantajlı ve dezavantajlı taraflarını birinci ağızdan öğrenebilme fırsatına sahip olacaklardır.

Ortaokul öğrencilerimize yönelik olarak ise LGS Tanıtımı kapsamında yıllık çerçevede planlanan tarihte Okul Rehberlik Servisimiz tarafından seminer düzenlenecektir.

Sınav Kaygısı konusunu Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Albert Ellis’in Akılcı Duygusal Terapi(ABC) teknikleri ile öğrencilere grupla veya bireyle psikolojik danışma; Verimli Ders Çalışma yöntemleri konusunda da gerek bireysel gerek grup rehberliği oturumları Okul PDR Servisimizce yönetilecek olup bu hizmetten tüm öğrencilerimizin faydalanması sağlanacaktır.

 

OKUL PSİKOLOJİK DANIŞMANI

DUYGU BİRTANE

Yorumlara kapalı
Sizi arayalım!
Kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz herşey hakkında bizi bilgilendirin, biz sizi arayalım.
Bize Ulaşın
Etiketler
Konumumuz

Adres
Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
Adapazarı/SAKARYA

Saatler
Pazartesi—Cuma: 08.30–18:00
Cumartesi: 08.30–13.30

Twitter
Invalid or expired token.
İletişim Bilgileri
  • Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
  • Adapazarı/SAKARYA
  • +90 264 777 36 00-01-02
  • bilgi@sakaryabogazicikoleji.com