logo
Okul Bilgi Sistemi

VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU (KAYNAK KİTAP, SERVİS, KIYAFET, KIRTASİYE)

Değerli Velimiz, Sevgili Öğrencilerimiz,

Boğaziçi Eğitim Kurumları olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılı seminerlerimizi yaparak akademik takvimimizi Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığımızın da görüşleri doğrultusunda oluşturmuş bulunuyoruz.

Okulumuza geri dönerken hepimizin üzerine düşen önemli görevler olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda önümüzdeki süreçle ilgili sizi bilgilendirmek ve yol haritamızı çizmek amacıyla sizlere veli bilgilendirme mektubu ile seslenmeyi uygun bulduk.

Değerli Velilerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığımızın 17.08.2020 tarihli 83203306-10.04-2107802 46 yazısına istinaden okulumuz 8 ve 12. sınıf öğrencilerine 31 Ağustos-18 Eylül 2020 tarihleri arasında hafta içi ‘Destekleme ve Yetiştirme’ adı altında kurs açabilmek için yasal yazılarını Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmiştir. Okulların açılmasıyla kurslarımız cumartesi günlerini de kapsayacaktır. Bakanlığımızdan aksi bir talimat olmaması durumunda sınav grubu öğrencilerimizle derslerimize başlamayı planlıyoruz. Ders programımız ve işlenecek konuların planlaması alanında uzman kadromuz tarafından hazırlanmıştır.

Ayrıca pandemi sürecinin psikolojik ve sosyal boyutları dikkate alındığında ortaokul 6-7 ve lise 9-10-11. sınıf öğrencilerimizle de ‘Kültürel Etkinlik Kursları’ adı altında buluşmak istiyoruz. Bununla ilgili resmi yazımızı da Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmiş bulunmaktayız. Uygulanacak plan ve programlarımızın yine uzman kadromuz tarafından hazırlandığını sizlerle paylaşmak isteriz.

Pandemi sürecinde öğrencilerimizle yaptığımız uzaktan eğitim derslerimizin pekişmesi adına ve telafi programı kapsamında üç aşamalı olarak uygulayacağımız ders programımızı sizlerle paylaşmıştık. Bunlar:

1- Zoom üzerinden konu anlatım derslerinin yapılması

2- Öğretmen kadromuz tarafından seçilen bir soru bankasının çözümüyle bütün konuların tekrar gözden geçirilmesi

3- 17 Ağustos uzaktan eğitim konu anlatımı ile telafi programımızın devamı olarak hazırlanmıştı

31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında ise 8 ve 12. sınıflarımızla yüz yüze eğitim şeklinde derslerimiz devam edecektir. Yüz yüze eğitim sürecinde öğrencimizin evinde başlayan ve tekrar evinde son bulan her anı okul idaresi tarafından aşama aşama planlanmış ve gerekli önlemler alınmıştır. Bu planlamada servis araçlarımız, okul binamızın girişi, ortak kullanım alanları, sınıflar, yemekhane ve kantinimiz hijyen kurallarına göre düzenlenmiştir.

Siz değerli velilerimizden pandemi sürecinde okula başlama formu ve veli taahhütnamesini doldurmanızı rica ediyoruz.

Değerli Velimiz,

2020-2021 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin kullanacakları kaynak kitaplar, okuma kitapları, yabancı dil kitapları, kırtasiye ve görsel sanatlar malzemeleri, öğrencilerimizin formaları ve servis kullanımı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

1- Kaynak kitaplar

Uzman öğretmen kadromuz tarafından üç haftalık çalışma sonucunda tüm yayınevlerinin kaynak kitapları incelenmiş olup öğrencilerimiz için en faydalı olabileceğini düşündüğümüz kitaplar özenle seçilmiştir. Seçilen bu kitapların farklı yayınevlerine olmasından dolayı velilerimizi yormamak adına kırtasiyeler ile toplantı yapılıp anlaşma sağlanmıştır. Değerli velilerimiz, sizlere daha sonra bildirilecek olan kırtasiyeden kitaplarımızı temin edebilirsiniz.

2- Okuma kitapları

Kitap okumanın öğrencilerimize sağlayacağı katkılara inanan okulumuz, öğrencilerimize her dönem üçer kitap olarak üzere yılda altı kitap okutmayı planlamıştır. Bu kitapların toptan alınması ekonomik olacağından yine okulumuzun anlaştığı kırtasiyeden alabilirsiniz.

3- Yabancı dil kitapları

Küreselleşen dünyada uluslararası alanda etkin öğrenci yetiştirmeyi hedefleyen okulumuz, en iyi yabancı dil kaynaklarını inceleyip öğrencilerimiz için tespit etmiştir. Bu kitapları da yine anlaşmalı kırtasiyeden temin edebilirsiniz.

4- Kırtasiye

Okulumuzda öğrencilerimizin ekonomik farklılıkları göz önünde bulundurularak ortak kırtasiye malzemesi kullanılması kararlaştırılmıştır. Bu doğrultuda tespit edilen listeleri yine anlaşmalı kırtasiyemizden temin edebilirsiniz.

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra okulumuzun bilgilendirme sisteminden tarafınıza ücret, tarih ve satış noktasıyla ilgili detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

5- Kıyafet

Okul üniformalarımız, bu alanda yetkin ve etkin tüm firmaların araştırılması sonucunda yine okulumuzun ilk yılından itibaren üniformalarımızın tedariğini sağlayan ‘RYN’ firması tarafından sağlanacaktır

6- Servis Araçları

Okulumuz ‘Sakarya Uluçlar Tur’ firması ile anlaşmalıdır. Okulumuza kayıt yaptıran öğrencilerimiz servis sorumlusu Zeki Akmeşe (0536 852 50 08) ile iletişime geçerek kayıt yaptırabilirler.

 

 

 

 

Yorumlara kapalı
Sizi arayalım!
Kayıt işlemleri ve merak ettiğiniz herşey hakkında bizi bilgilendirin, biz sizi arayalım.
Bize Ulaşın
Etiketler
Konumumuz

Adres
Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
Adapazarı/SAKARYA

Saatler
Pazartesi—Cuma: 08.30–18:00
Cumartesi: 08.30–13.30

Twitter
Invalid or expired token.
İletişim Bilgileri
  • Tekeler Mah. 966. Sok. No:3/2
  • Adapazarı/SAKARYA
  • +90 264 777 36 00-01-02
  • bilgi@sakaryabogazicikoleji.com